I.  Przydałyby mi się nowe zdjęcia, ale nie wiem czy potrzebuję aż tak profesjonalnych. Szwagier też ma spoko aparat.
Portret zamawiasz głównie z dwóch powodów: osobistych lub zawodowych. Jeśli jesteś w ważnym momencie życia i chcesz to uwiecznić, albo prowadzisz biznes i chcesz nadać mu ludzką twarz eksperta to warto zainwestować w dobry portret. 
Ale szwagier... Ok, a strzyżesz się sam czy idziesz raz w miesiącu do fryzjera? Jeżeli inwestujesz w siebie, w swój wygląd, ćwiczysz, śledzisz trendy, to wiesz, że warto zaufać ekspertowi. Mam dwadzieścia lat doświadczenia i wciąż się rozwijam, bo chcę być najlepszy w tym co robię. Śledzę zdjęcia najlepszych fotografów portretowych na świecie, inspiruję się kinem, uczę się jak pracować z człowiekiem i jak za pomocą pozy wysłać odpowiedni komunikat. 
Mam propozycję - przeczytaj kolejne pytania i odpowiedzi, a sam poczujesz czy jesteś gotowy na współpracę ze mną, czy wracasz do szwagra ;)
II.  Chcę zdjęcia, ale nie wiem jak opisać jakie. Skąd mam wiedzieć, że zrobisz mi zdjęcia o których marzę?
Rozmowa o fotografii jest dla laika tak samo trudna jak rozmowa o muzyce lub gotowaniu. Umiemy określić co lubimy, natomiast trudniej ubrać to w słowa i rozłożyć na czynniki pierwsze. 
Dlatego przed sesją umawiam się na konsultacje, podczas których ustalamy jaki rodzaj zdjęć Cię interesuje. Opowiesz mi jakich zdjęć potrzebujesz i wspólnie ustalimy w jakim stylu i ile zdjęć będziemy robić. 
Podczas drugich konsultacji omówimy w co się ubierzesz, ustalimy termin i miejsce sesji. Interesuję się psychologią, kinem, teatrem, modą, wizerunkiem, mową ciała - zagadnieniami bardzo przydatnymi w fotografii portretowej. Wiedza ta przyda nam się na etapie przygotowań i podczas samej sesji.

III.  Jest tylu fotografów, dlaczego mam wybrać właśnie ciebie?
Ważne żebyś zrozumiał, że każdy fotograf specjalizuje się w swojej wąskiej dziedzinie fotografii. Ktoś kto jest świetnym fotografem architektury, jedzenia albo sportu nie koniecznie potrafi zrobić dobry portret. 
Fotograf portrecista lubi i zna się na ludziach. Potrafi doradzić jak najlepiej wyjść na zdjęciach. Studiuje portrety mistrzów, zna się na świetle i umie stworzyć podczas sesji odpowiednią atmosferę. 
Obejrzyj moje portfolio i zadaj sobie pytanie czy to czujesz. Ważne aby wybrać fotografa, którego zdjęcia do Ciebie przemówią.

IV.  Nie jestem fotogeniczny, nie lubię zdjęć i nie czuję się dobrze przed obiektywem. Jak sobie z tym poradzisz?
Gdybym dostawał dychę za każdym razem kiedy to słyszę ;) Słuchaj, nie jestem cudotwórcą i jeśli postanowisz udowodnić mi, że nic z tego nie będzie to na pewno Ci się uda. 
Natomiast, jeśli zaufasz moim metodom i przygotujesz się do sesji zgodnie z moimi wskazówkami, to ja udowodnię Tobie, że nie ma czegoś takiego jak "niefotogeniczność".

V.  Jak przygotować się na tydzień, dzień, godzinę przed sesją?
Podczas konsultacji ustalimy plan sesji. Dzień przed sesją masz przede wszystkim odpocząć i się wyspać. W dniu sesji nie używaj żadnych nowych kosmetyków. 
W razie potrzeby dam Ci namiary na wizażystkę, z którą regularnie pracuję. Mogę również polecić barbera i fryzjerkę.

VI.  Gdzie robimy zdjęcia?
To może być studio, plener albo jakieś ciekawe wnętrze. 
Szczegóły ustalimy podczas konsultacji, bo nie ma jednego słusznego przepisu na udane zdjęcia.
VII.  Jak ubrać się na sesję?
Ubiór zależy od Twojego stylu i komunikatu jaki chcesz wysłać zdjęciami. Na pewno unikaj jaskrawych kolorów, mocnych wzorów, napisów i grafik. Jest kilka elementów garderoby, które zawsze dobrze się sprawdzą: czarny i biały t-shirt, golf, kurtka jeansowa, skórzana ramoneska.
O szczegółach porozmawiamy podczas konsultacji, ale pamiętaj to sesja portretowa, a nie fashion.

VIII.  Nie wiem jak pozować, pomożesz?
Oczywiście! 90% moich klientów to amatorzy, z czego ponad połowa nigdy nie miała profesjonalnych zdjęć. 
Czy w moim portfolio jesteś w stanie wskazać kto miał doświadczenie a kto był totalnym świeżakiem? Nie jesteś, bo podczas sesji uczą się podstawowych, uniwersalnych póz, a luźna atmosfera sprzyja naturalnym zdjęciom. 
Podczas konsultacji porozmawiamy o naturalnym pozowaniu i pozach adekwatnych do Twojej sylwetki oraz charakteru zdjęć. Podczas sesji przekonasz się jakie to łatwe.

IX.  Jak wygląda sesja? Ile trwa i co dostaję?
Podczas sesji możemy rozmawiać albo pomilczeć. Może grać muzyka którą Ty wybierzesz albo moja ulubiona. Ważne abyś się na ten moment zatrzymał i skupił. Podczas zdjęć nigdzie się nie spieszymy.
Długość sesji i ilość zdjęć zależy od opcji którą wybierzesz. Zajrzyj na OFERTA
Back to Top